Taşınabilir Evlerde Son Trendler

Prefabri̇k vi̇lla, prefabri̇k ev, prefabri̇k yazlık nedi̇r?
7 Mayıs 2018
Doğanın Kusursuzluğuna Yakışan Kusursuz Villalar
9 Ağustos 2018

Taşınabilir Evlerde Son Trendler

Konteyner ve Prefabrik Evler

Konteyner ve Prefabrik Evler

Konteyner ve Prefabrik Evler

 

Konteyner evler için son sistem kullanılarak istenilen ölçütte ve ebatlar da konteyner evler üretilmiştir. Konteyner evler, isteğe göre iki odalı, çay ocaklı ve WC dahil olacak şekilde üretilebilmektedir. Eskiden genel kullanım alanı inşaatlar iken, son zamanlarda arsa sahiplerinin de vazgeçilmez tercihlerinden biri konteyner evler olmuştur. İklim koşullarına konteyner evler gibi prefabrik evlerde dayanıklıdır. Konteyner evlerin maliyeti prefabrik evlere oranla daha uygundur. İstenilen bölgeye taşınabilen konteyner evler bu özelliği ile inşaat işi ile uğraşanların tercihi olmuştur. İstenilen herhangi bir özellik prefabrik evlere uygulanabilmektedir. Bu istenilen özellik depo veya revir gibi istekler olabilir. Kişinin isteğine göre konteyner evlerin üzerine çatı da yapılabilmektedir.

 

Hangi bölgeye kurulacaksa o bölgenin iklim şartları ve doğal özelliklerine göre tasarlanabilir. Kurulan bölgeden kaldırılmak istenildiğinde sevkiyat işlemi de son derece kolay bir şekilde yapılır. İstendiği kadar yerinden kaldırılıp başka yerlere kurulabilir. Sel, deprem gibi doğal afetlerde koyteyner ve prefabrik evler hiçbir zarar görmezler. Genellikle modelleri standarttır ama kişinin isteğine göre de tasarlanabilir.

 

 Taşınabilir Villa

 

Taşınabilir villalar, hareket kazandığı ve istenilen bir zaman diliminde taşınabildiği için günümüz dünyasında bu tarz evleri tercih eden insan sayısı artmaktadır. Hem hareket edebilmesi, hem insanın barınma ihtiyacını karşılayabilmesi taşınabilir villa tarz evleri ön plana çıkartmaktadır. Kamyon veya daha büyük araçlar ile taşınan, taşınabilir villa yerleştirildiği bölgeden başka bir bölgeye götüreleceği zamanda yine kamyon tarzındaki büyük araçlar ile taşınır. Bu evlerin taşınabilecek boyutta ve ağırlıkta olması kara yolları idaresinin belirlediği ölçütler göz önüne alınarak şekillenir.

 

Maliyeti oldukça uygun olan taşınabilir villa çekirdek bir aileye yetebilecek büyüklüktedir. Karavana benzeyen görüntüsü ile büyük evler yapılmasına izin verilmeyen arsalarda yazlık gibi tercih edilebilir. Issız veya insanların yoğun olduğu yerlere götürülebilen bu evler, birçok amaç için kullanılmaktadır. Evin iç mekanı küçük olsa da, az bir eşya ile şık bir görüntü vermek mümkündür. Ahşap veya betondan yapılacağı gibi kiremitten de taşınabilir evler yapılabilir. Estetik özelliğinin yanı sıra çevre dostu olan bu evler, geri dönüşüm ile çevreye kazandırılır.

Movi Evleri
Movi Evleri
Emeklilik hayallerinizi ertelemeyin. İçinizdeki Mandıra filozofunu MOVİ ile uyandırın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Şimdi Arayın