Sıkça Sorulan Sorular

1MOVİ KONTEYNER EVİ ve PREFABRİK ARASINDA NE FARK VARDIR?
Movi konteyner evi üretimi fabrikada yapılır ve bir bütün halinde nakliye edilir. Birden fazla konteynerden imal edilen Movi evlerinde her bir konteyner modülü yine fabrikada üretilerek bir bütün halde arazinize nakledilirek Sadece bu ana modüllerin birleştirme işlemi yerinde yapılır.

Prefabrik yapılarda ise taşıyıcı karkas sistemleri, dış ve ara bölme panelleri fabrikada üretilir. Ürünlerin tamamının montajı sabit yapılarda olduğu gibi sahada yapılır. Sistem yapısı gereği kalıcı bir temel oluşturulması, ısı izolasyon, çatı, dış ve ara bölme duvarların iç yüzlerinin giydirilmesi, seramik, boya, elektrik ve sıhhi tesisat işleri, kapı ve mutfak, vestiyer gibi sabit mobilya imalat ve montajları, Dış kapı ve pencere doğramaları gibi aklınıza gelebilecek bütün inşai kalemlerin yerinde yapılmasını zorunlu kılar.
2KONTEYNER ÇEŞİTLERİ NERLERDİR?
Genel olarak Movi konteyner evlerini 2 ayrı kategoride değerlendirebiliriz.

• Yük taşımacılığında kullanılan DNS20 ve DNS40 olarak adlandırılan konteynerler: Bunlar standart olarak 6,00 mt. veya 12,00 mt. Uzunlukta, 2,40 mt. Genişlikte ve 2,40 mt. yükseklikte çelik taşıyıcılı ve sac panellerden oluşan kutulardır. DNS40 konteynerlerde ayrıca high cube adı verilen modellerinde 2,90 mt. yükseklikte ürün temini mümkündür.Sistemler konut sektöründe fabrika şartlarında modifiye edilerek kullanılabilir hale getirilmektedir.
• Konut sektöründe kullanılan konteynerler: Bunlar ihtiyaca göre projelendirilen bu sebeple boyutları konusunda esnek yapılar olmakla birlikte tır üzerinde 1 seferde ve tek parça halinde taşınabilmesinin sağlanması amacıyla maksimum 12,00 mt. Uzunlukta, 3,00 mt. Genişlikte ve 3,00 mt. Yükseklikte üretilmesi uygun olan yine çelik taşıyıcılı ve muhtelif panel sistemlerinden oluşan yapılardır.
3NEDEN PREFABRİK YERİNE MOVİ KONTEYNER EVİ TERCİH ETMELİYİM?
Prefabrik yapılar üretim teknikleri ve teknolojileri açısından bakıldığında sabit konutlardan çok büyük farklılıklar göstermemektedirler. Sabit konutlara kıyasla tercih sebebi oluşturmalarının nedeni ekonomik olmalarıdır.

Konteyner yapılar ise fabrikada üretilen ve bir bütün olarak getirilip yerinize konulan yapılardır. Prefabrik yapılara göre avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür.

• Konteyner yapılar için temel oluşturmak şart değildir.
• Konteyner yapılar imar olmayan araziler için mobil olmaları sebebiyle tercih sebebidir.
• Konteyner yapılarda yerinde inşa süresi sözkonusu değildir. Bu sebeple sahada inşai faaliyet gerektirmez ve montaj ekiplerinin barınma, ulaşım gibi konuları çözmek zorunda kalmazsınız.
• Konteyner yapılarda sı ve su izolasyonları fabrikada kontrol altında yapılır. Bu sebeple ileride işçilik montaj hatalarından kaynaklanan sorunlarla karşılaşmazsınız.
• Konteyner yapılar her türlü gerek ve ihtiyaç halinde tekrar yüklenerek dilediğiniz başka bir yere taşınabilir. Böylece prefabrik yapılardaki demontaj ve tekrar montajdan kaynaklanan süre kaybı, ciddi malzeme zaiyatları ve ek işçiliklerin getireceği maliyetlerden etkilenmezsiniz.
4NEDEN KALICI YAPI YERİNE MOVİ KONTEYNER EVİ TERCİH ETMELİYİM?
• İmalat süresi çok hızlıdır.
• Kurulumu çok hızlıdır.
• Ruhsat gerektirmez.
• Mobil olması sebebiyle imar olmayan bölgelerde kullanıma uygundur.
• Daha ekonomiktir.
5MOVİ MOBİL EVLERİNİN BÜYÜKLÜĞÜ NEDİR?
Movi mobil evleri Prefabrik evlerde olduğu gibi dilediğiniz büyüklükte ve size özel projelendirilebilmektedir. Taşınabilir villa özelliğinde olan Movi Mobil evleri Fabrika şartlarında imal edilir ve 1 den fazla konteynerden oluşması durumunda taşınan hazır konteynerler arsanızda birleştirilir.
6MOVİ MOBİL EVLERİNİN STANDART PLANLARI MI VARDIR?
Movi Mobil evleri için size sunabileceğimiz paket planlar bulunmakla birlikte sistemin hedef konsepti size uygun projenin üretilmesi şeklindedir.
7MOVİ MOBİL EVİNİ İSTEDİĞİM GİBİ TASARLAYABİLİR MİYİM?
Movi mobil evleri tamamen size özel olarak dilediğiniz büyüklükte ve ihtiyaç halinde çok katlı olarakta tasarlanabilmektedir.
8MOVİ MOBİL EVLERİNİN FİYATI NEDİR?
Mobil evleri için prefabrik evlerde yada tip konteyner yapılarda olduğu bir fiyat standadı oluşturmak mümkün değildir. Bunun ana sebebi alınacak hizmetin çeşitliliği ve seçilecek malzemelerin farklılığıdır. Genel bir fiyat skalası vermek mümkün olmakla birlikte kesin teklif fiyatı ancak projelendirme sonrası netleşebilmektedir.
9MOVİ MOBİL EVİNİ NEREYE KOYACAĞIM, ARSA TEMİNİNİ NASIL YAPABİLİRİM?
Movi Mobil evlerini dilerseniz sahibi olduğunuz imarlı yada imarsız bir arsaya yada dilerseniz bizden temin edebileceğiniz bir arsaya koyabilirsiniz. Eğer elinizde hazır bir arsanız yoksa arsa portföyümüzden seçim yapmanız mümkündür.
10MOVİ MOBİL EVİ TEMELİ NASIL OLMALIDIR?
Mobil movi evleri Prefabrik villa ve prefabrik evlerde olduğu gibi bir temel sistemine ihtiyaç duymaz. Kutu şeklinde modiler sistemlerin birleşmesinden oluşması sebebiyle her bir kutunun tabanı aslında bir temel görevi görmektedir. Bu sebeple zeminin sadece düzeltilmesi yeterlidir. Movi evinin doğal zeminden bir miktar yükseltilmesi gibi bir özel talep olması halinde kutu profil yada bordür ile imal edilecek basit konstrüksiyon sistemler yada pabuçlar üzerine oturtulabilir. Dilendiği taktirde bu hizmet tarafımızdan sunulmaktadır.
11MOVİ EVİ KANALİZASYONU NEREYE BAĞLANACAK?
Movi Taşınabilir evinizi koyacağınız yerde kanalizasyon sistemi varsa iç tesisatı hazırlanmış sistemi bu kanalizasyon hattına bağlayabilirsiniz. Eğer kanalizasyon sistemi bulunmayan bir bölgedeyseniz bu durumda geçirimli bir foseptik oluşturulması ve sistemin buna bağlanması gerekmektedir. Dilendiği taktirde bu hizmet tarafımızdan sunulmaktadır.
12MOVİ MOBİL EVİ ELEKTRİK ENERJİSİNİ NASIL TEMİN EDEBİLİRİM?
Eğer Movi Mobil villanızı koyacağınız bölgede abonalik alabileceğiniz bir olanak yoksa paket olarak hazırladığımız hibrit enerji sistemlerini kullanabilirsiniz. Bu sistemler dilerseniz güneş enerjisi panelleri, dilerseniz rüzgar tribünleri veya dilerseniz güneş ve rüzgar kombine edilmiş şekilde kurulabilir.
13MOVİ MOBİL EVİ KULLANMA SUYU TEMİNİNİ NASIL YAPABİLİRİM?
Eğer bulunduğunuz yerde kullanım suyu aboneliği sağlamanız mümkün değilse. Bu durumda sondaj yada su deposu kullanarak su temini sağlayabilirsiniz. Sondaj alternatifi için suyun basınçlandırılarak sisteme verilmesi için sahada elektrik zorunluluğu bulunmaktadır.

Depo alternatifinde su deposunu uygun bir yüksekliğe konumlandırarak cazibe ile basınçlandırarak sisteme su verilmesi mümkündür.
14MOVİ MOBİL EVİ ISITMA ve SOĞUTMA SİSTEMİ NASIL KURABİLİRİM?
Movi mobil evleri ısıtma ve soğutma sistemleri için uygun çözüm split klimalardır. Ayrıca kış şartlarında doğal gaz temini mümkün olmayan yerlerde ısıtma için kuzine, şömine yada soba alternatifleri düşünülebilir.
15MOVİ MOBİL EVİ ÇATISI OLACAK MIDIR?
Movi mobil evlerinin teknik olarak ısı izolasyonu veya yağmur suyu drenajı için bir çatı ihtiyacı bulunmamaktadır. Mimari olarak tercih edilmesi halinde kullanılabilir.
16MOVİ MOBİL EVİ YAĞMUR YAĞDIĞI ZAMAN İÇERİ SU ALIR MI?
Movi taşınabilir evleri kapalı bir kutu sistemiyle imal edilmektedir. Bu sebeple suyun içeriye girme riski yoktur.
17MOVİ MOBİL EVİNİN YAZ ve KIŞ ŞARTLARINDA ISI İZOLASYONU NASIL SAĞLANIR?
Movi konteyner evlerinin dış cephe ve iç ara bölme duvarları Poliüretanlı sandviç panel kullanılarak yapılmaktadır. Bu panellerin mukavemeti yüksek oldğu gibi ısı ve ses yalıtım değerleri yüksektir. Ayrıca bakteri üretmez, paslanmaz ve sudan etkilenmez. Yanmazlık derecesi geliştirilmiştir. EPS Panellere göre 4 kat daha yoğun olan poliüretan panellerimiz 40 dansite yoğunluktadır. Yanmazlık sınıfı B2 s2 d0 ( TS-EN-13501-1 ) dır.
18MOVİ MOBİL EVİ DEPREME DAYANIKLI MIDIR?
Movi konteyner evleri taşıyıcı sistemi tümüyle çeliktir. Ayrıca dış cephe ve ara duvarlarımız içi ve dışı metal plakadan oluşan ve yine taşıyıcı özelliği buluna sandviç panellerdir. Bu sebeple tam bir kutu prensibiyle çalışan yapılar depreme karşı sıfır risk taşımaktadır.
19MOVİ MOBİL EVİ İÇERİSİNDE NELER VAR?
Movi Mobil evini dilerseniz bavulunuzu alıp içerisine hemen yerleşiminize hazır olarak size göre tasarlanmış şekilde satın alabilirsiniz.

Bu hizmeti alternatif olarak düşünebileceğiniz prefabrik evlerde ve diğer alternatif konteyner yapılarda bulmanız mümkün değildir.
20MOVİ MOBİL EVİ MOBİLYALI MIDIR?
Evet dilerseniz mobilyalı olarak size özel dizayn edilebilmektedir.
21MOVİ EVİ ALIRKEN SİZDEN HANGİ HİZMETLERİ ALABİLİRİM?
Movi mobil evi alırken aşağıdaki hizmetlerden ihtiyacınız olanları seçebilir ve bu hizmetleri bizden alabilirsiniz.

• Arsa temini
• Pissu kanalizasyon sisteminin kurulması
• Mobil evi konulacağı arazinin tesviyesi ve talep halinde konteynerin yüksekte konumlandırılacağı alt yapı sisteminin oluşturulması
• Çevre koruma çiti ve giriş kapısı
• Movi Mobil evi
• Movi Mobil evi tefriş ( mobilya, perde, aydınlatma elemanları vs. temini )
• Peyzaj ( sert zemin ve bitkilendirme )
• Hibrit enerji temini ( rüzgar ve güneş enerjisi )
• Su temini ( sondaj yada su deposu )
• Güvenlik sistemi ( kamera izleme, laser bariyer algılama ve uyarı ihbar sistemleri )
• Yıllık konut Sigortası
22MOVİ EVLERİ GÜVENLİĞİNİ NASIL YAĞLAYABİLİRİM?
Movi evleri güvenlik sistemini 3G telefon sinyalinin ve elektrik enerjisinin bulunduğu her yerde kamera, lazer bariyerli algılama ve bunlara bağlı ihbar sistemleriyle kurabilirsiniz.

Tehlike anında ihbarlar cep telefonunuza ve Movi evinizin bağlı bulunduğu polis merkezine anında iletilebilmektedir.
23MOVİ EVLERİ İÇİN SİGORTA YAPTIRMALI MIYIM?
Movi evinizi her türlü riske karşı konut sigortası ile güvence altına almanızı öneriyoruz. Konut sigortası zaman zaman kampanyalarımız kapsamında size hediye edilmektedir.
24MOVİ EVLERİNİN PEYZAJ DÜZENLEMELERİNİ BİZ Mİ YAPIYORUZ?
Movi evlerinin Peyzaj düzenlemesini dilerseniz siz kendiniz, dilerseniz biz yapabiliriz.
25MOVİ EVLERİNİN MALZEME KARAKTERİSTİKLERİ NELERDİR?
Movi Mobil evlerinin imalatında kullanılan bütün malzemeler TSE yada uluslararası ISO, DIN standartlarına uygundur. Kesinlikle ekonomi sağlamak adına düşük kaliteli malzeme kullanımı yapılmamaktadır. Amacımız ucuz ürün satmak değildir. Kaliteli ürünlerden oluşan bir konforu düşük kar marjlarıyla size sunmaktır.
26MOVİ EVLERİ DİĞER KONTEYNER ÜRÜNLERE GÖRE NEDEN DAHA PAHALI?
Movi Mobil evleri diğer konteyner yapılara sadece taşınabilir olması sebebiyle benzerlik göstermektedirler. Movi evlerinde kullanılan malzemelerin tamamı orta sınıf üzeri villalarda kullanılan ürünlerle eşdeğer nitelikler taşımaktadır. Bu özellikleriyle hem dayanıklılık ve hemde estetik açıdan çok büyük farklılıklar göstermektedirler. Yapısal olarak konteyner özelliği taşımakla birlikte tümüyle bir sabit yapının konfor ve kalitesine sahiptirler.
 
Şimdi Arayın