Prefabri̇k vi̇lla, prefabri̇k ev, prefabri̇k yazlık nedi̇r?

Konteyner ve Prefabrik Evler
Taşınabilir Evlerde Son Trendler
25 Temmuz 2018

Prefabri̇k vi̇lla, prefabri̇k ev, prefabri̇k yazlık nedi̇r?

Prefabrik yapılar ile konteyner yapılar nihai kullanıcılar tarafından sıkça karıştırılan kavramlardır.

Bu makalede özet olarak Prefabrik villa nedir? Prefabrik villa çeşitleri nelerdir? Prefabrik villa fiyatları neleri kapsar ve Prefabrik villa özellikleri nelerdir bunlara değineceğiz.

Prefabrik yapılar ( Prefabrik ev, Prefabrik villa, Prefabrik yazlık vs. ) üretim tekniği açısından sabit konut üretim teknolojilerinden çok büyük farklılıklar gösteren yapılar değildir.

Projesine uygun olarak fabrika şartlarında hazırlanan dış ve iç paneller ile bu panellerin, döşeme yada çatı sistemlerinin taşıyıcı konstrüksiyonu prefabrik evin yapılacağı yere sevk edilir.

Daha sonra Prefabrik evin kaba inşaatı olarak tanımlayabileceğimiz bu karkas sistem yerinde kurulur. Bu sistemin kurulabilmesi için altında tarafınızdan oluşturulacak bir temel sistemine ve bu temel sistemi içerisinde de yine tarafınızdan oluşturulacak pissu drenaj ve topraklama sistemlerine ihtiyaç duyulacaktır.

Prefabrik villa inşaatı sırasında bütün ısı ve su izolasyon sistemleri, çatı kaplamaları, dış cephe kaplama malzemeleri, iç mekan ara duvar kaplamaları ve boyası,elektrik ve sıhhi tesisat alt yapıları, zemin seramik yada parke vs. kaplamaları, kapı pencere doğramaları, mutfak vestiyer gibi sabit mobilyaların tamamının imalat ve montajı yerinden yapılmalıdır.

Prefabrik villa, Prefabrik ev, Prefabrik yazlık fiyatları içerisinde genelde temel, iç mekan ince inşaat işleri olarak tanımlayabileceğimiz işlerle tefriş işleri dahil edilmemektedir.

Dolayısıyla işin başlangıcında toplam bir fiyat bütce öngörüsü yapmak kolay olmayacaktır. Başlangıçta size ekonomik gibi görünen bir prefabrik ev fiyatı aslında sizin ayrıca harcayacağınız para ve zaman ile bu sunulan bütçelerin 2-3 katını bulabilmektedir.

Bu sebeple Prefabrik ev tercihini yapmadan önce prefabrik evlerin özelliklerini ve kapsamını iyi değerlendirmek.

Tarafınızdan yapılacak işlerin listesini ve bütçesini önceden hazırlamak sonradan karşılaşacağınız süprizlerin baştan öngörülmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Movi Evleri
Movi Evleri
Emeklilik hayallerinizi ertelemeyin. İçinizdeki Mandıra filozofunu MOVİ ile uyandırın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Şimdi Arayın