Konteyner, Prefabrik Ve Taşınabilir Villa

Konteyner ve Prefabrik Evler
Taşınabilir Evlerde Son Trendler
25 Temmuz 2018
Doğanın Kusursuzluğuna Yakışan Kusursuz Villalar
9 Ağustos 2018

Konteyner, Prefabrik Ve Taşınabilir Villa

Konteyner, Prefabrik Ve Taşınabilir Villa | www.movi.com.tr

Konteyner, Prefabrik Ve Taşınabilir Villa | www.movi.com.tr

Konteyner Nedir?

 

Büyük firma ve işletmeler çeşitli konular üzerinde ürün üretimi yapmaktadırlar. Büyük meblağlarda ürün üretimi sonucu çeşitli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu tür sorunların çözümüne de değişik alternatifler geliştirilmektedir. Ürünlerin çok sayıda üretildiği bu tür firmalarda ürünlerin taşıma sorunu en önemli sorunlar içerisindedir. Ürün taşınması için üretilen özel yapımlara ise konteyner ya da konteynır denmektedir. Ürün taşınması için üretilen konteynır içerisine yerleştirilecek ürün miktarı kadar büyüklükte üretimi yapılmaktadır. Ürünler üzerinde belirli korunma ihtiyaçları mevcuttur. Bazı ürünler soğukta tutulmalı bazıları ise soğuktan korunmalıdır. Bu tarz korunma talepleri de konteyner yapılarının içine yerleştirilmektedir. Bu şekilde taşınacak olan ürünün bozulma ihtimallerini de en aza indirecektir. Firmanın ihtiyacı olan ürün taşınma miktarına göre çeşitli boyutlarda konteynır kutuları kullanılabilmektedir. Ürünlerin korunması ve ağırlıklarının kolay şekilde tutulabilmesi için konteynır yapıları genellikle çelikten üretilmektedir.

 

 Prefabrik ve Taşınabilir Villa

 

Belirli üretim merkezlerinde ortaya çıkarılan parçalar birbirlerine uyum sağlanarak birleştirilebilmektedir. Genellikle ev kurulumu yapılırken aynı zamanda sosyal tesisi, hastane, kamp alanı ve daha birçok yer prefabrik ürünler ile inşa edilebilmektedir. Normal bir inşa üretimine göre prefabrik yapılar çok daha ekonomik olmaktadır. Ekonomik olma yönüyle büyük bir tercih sebebidirler. Üretilen ürünler belirli noktalar ve yerleşim koşulları ile birbirlerine monte edilirler. Bu tarz bir üretim sonucu kısa süre içerisinde prefabrik ev, hastane, sosyal tesisi, kamp gibi istenen alan elde edilebilmektedir. Prefabrik yapılar istenen boyutlarda üretilebilmektedir. Kurulacak olan alanın büyüklüğü ya da küçüklüğü göz önünde bulundurularak üretim tamamlanmaktadır. Normal bir inşaata göre daha kısa bir ömrü vardır prefabrik yapıların. 40- 70 yıl gibi bir ömür içinde olan bu tür yapılar tercih edilen renk seçenekleri ile de üretime konu olabilmektedirler. Taşınabilir villa ürününün diğer bir adı ise taşınabilir konteyner olmaktadır. Prefabrik evler ile taşınabilir villa arasında kararsız kalan birçok birey bulunmaktadır. Bu yapıların arasındaki özellik olarak prefabrik evler tamamı yapılmadan, parça halinde bireye sunulmaktadır. Konteynır ev ise tamamen hazır olarak hizmete sunulduğundan daha çok taşınabilir villalar içerisinde bir tercih söz konusu olmaktadır. Prefabrik evler için belirli ek masraflar ortaya çıkabilirken, taşınabilir villa beliren fiyat konusunda istenilen yere getirilmektedir.

Movi Evleri
Movi Evleri
Emeklilik hayallerinizi ertelemeyin. İçinizdeki Mandıra filozofunu MOVİ ile uyandırın

2 Comments

 1. erdem dedi ki:

  Prefabrik yapılar çok güzel olmasına rağmen firmanızın iş bilmezliği sizi çileden çıkarıyor. Ve hayal ettiğiniz bir ev yerine kulübe görüyorsunuz sonunda.
  As Prefabrik Yapı Avrupa çelik ev aynı firmadır. Aman aman bunlardan uzak durun. Yoksa hayaller amerikan evi gerçek köpek kulubesi. 🙂
  Ne vida atmasını biliyorlar ne tesisat, ne müşteri memnuniyeti var be iş bilgileri bildigin dolandırıcı.

  • Movi Evleri dedi ki:

   Firmamızın sunduğu ürünler kapsamında prefabrik yapılar bulunmamaktadır.
   Prefabrik yapılar özellikle Türkiye gibi deprem kuşağında bulunan bir coğrafyada deprem etkisi altında yapısal olarak büyük riskler barındırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
Şimdi Arayın